Wykładzina do biura – jaką wybrać?
14 listopada 2017

Wykładzina do biura – jaką wybrać?

Wykładziny Biurowe , sprawdź na co zwrócić uwagę 

Odpowiednio zaprojektowane wnętrze biura pozwala na stworzenie przyjaznej i sprzyjającej pracy atmosfery. Dzięki temu zarówno pracownicy, jak i klienci czują się w danym miejscu lepiej, co przekłada się na lepsze wyniki w pracy, zadowolenie z towaru lub usługi oraz ogólna poprawę nastroju. Nie jest zatem przesadą twierdzić, że warto zainwestować w odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni biurowej. Powinna być ona nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna, dlatego większość osób stawia głównie na dopasowane krzesła i odpowiednie meble. Tymczasem nawet tak z pozoru drobny detal, jakim jest odpowiednie pokrycie podłogi może mieć w tym wypadku znaczenie.


Dlaczego warto zdecydować się na wykładziny? Przede wszystkim ze względu na ich właściwości. Wykładziny dywanowe z jednej strony ocieplają dane pomieszczenie, z drugiej natomiast pozwalają wytłumić część dźwięków. Jest to szczególnie ważne w przypadku stanowiska pracy na otwartej przestrzeni. Szum rozmów telefonicznych, stukot klawiszy i szelest papieru jest już wystarczająco rozpraszającym hałasem. Nie warto dokładać jeszcze dźwięku kroków za każdym razem, gdy pracownicy wstaną od biurka. Wysokie lub niskie obcasy, dźwięk przesuwanych krzeseł – wszystko to w przypadku pojedynczych dźwięków nie stanowi większego problemu – jeśli jednak w danym pomieszczeniu pracuje obok siebie dwadzieścia osób, to jednak dobrym pomysłem jest zadbanie o lepszą ochronę przed akustyką pomieszczenia.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Zacznijmy od wyboru materiału. Choć możemy zdecydować się na wykładziny wełniane czy akrylowe, to jednak do biur najchętniej wybierane są głównie wykładziny poliamidowe i polipropylenowe. Są one stosunkowo niedrogie i wygodne w użytkowaniu, a jednocześnie trwałe, dzięki czemu nie musimy martwić się ich żywotnością. Warto stawiać na modele antystatyczne, bowiem dzięki swoim właściwościom nie elektryzują się – każdy, komu zdarzyło się uciążliwe „strzelanie” wie, jak bardzo bywa ono nieprzyjemne w codziennej pracy. Minimalizowanie takich efektów jest ważne, gdyż zapewnia pracownikom wyższy komfort pracy. Kolejną ważną kwestią jest dobór gramatury – powinno się zwracać na nią uwagę w zależności od intensywności użytkowania danego pomieszczenia i przestrzeni w nim. Niekoniecznie musimy stawiać na solidną wykładzinę w pomieszczeniu stanowiącym archiwum czy będącym salą konferencyjną, używaną raz w miesiącu podczas spotkań podsumowujących. Natomiast w przypadku recepcji, w której pracownicy codziennie zgłaszają się do miejsca pracy bądź często odwiedzają ją klienci warto zadbać o wyższą gramaturę i co za tym idzie – odporniejszą na zniszczenia wykładzinę.

Dobrą alternatywą dla wykładzin dywanowych mogą być także wykładziny PCV, czyli te wykonane z polichlorku winylu. W zależności od wybranego wzoru mogą składać się z jednej lub wielu warstw – im jest ich więcej, tym trwalsza wykładzina. Jest ona tańszą alternatywą, a dzięki bogactwu wzorów pozwala na zaaranżowanie pomieszczenia zgodnie z naszym uznaniem.

Powrót