Korzyści z posiadania sztucznej trawy
14 listopada 2017

Korzyści z posiadania sztucznej trawy

Sprawdź co możesz zyskać gdy zakupisz sztuczną trawę 

Plastikowa trawa w miejsce naturalnej? To nie może być dobra opcja! A jednak – okazuje się, że jest wiele możliwości jej zastosowania zarówno w przypadku boisk sportowych, jak i prywatnych posesji. Warto zdecydować się na jej zakup, a wcześniej – poznać jej możliwości.


Przede wszystkim sztuczna trawa to świetne rozwiązanie na wszelkich boiskach sportowych. Duże znaczenie mają w jej przypadku parametry. Dobrze wykonana sztuczna trawa z wysokiej jakości materiałów będzie bowiem stwarzała lepsze warunki do gry, będzie pozwalała również na lepszą kontrolę piłki w przypadku graczy w piłkę nożną. Jej właściwości docenią wszyscy zmuszeni do grania na wilgotnej naturalnej murawie. Sztuczna trawa nie wymaga podlewania, dzięki czemu nie musimy martwić się aspektem jej podlewania i pielęgnacji.

Jest to także dobra opcja w przypadku wszelkich boisk treningowych oraz szkoleniowych. Sztuczna trawa jest bowiem bezpieczna w użytkowaniu i minimalizuje ryzyko kontuzji. Otarcia spowodowane utratą równowagi na tym podłożu są również mniej dotkliwe dla graczy. Wszelkie szkółki piłkarskie chętnie korzystają z boisk pokrytych sztuczną trawą, gdyż dzieci mniej obawiają się upadków podczas treningów.

Sama uprawa sztucznej trawy wiąże się z dużą oszczędnością czasu i pieniędzy: możemy pożegnać się z problemami w kwestii podlewania czy przycinania. Dzięki swoim właściwościom sztuczna trawa nie zmienia barwy i nie zużywa się zbyt szybko, więc nie musimy obawiać się o przetarcia czy pojawienie pozbawionych trawy powierzchni. Dzięki sztucznej trawie boisko jest zawsze gotowe do gry i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Gdzie jeszcze możemy wykorzystać sztuczną trawę? Nie tylko na boisku – może ona zdobić nasze posesje. Co prawda nie może się równać z prawdziwą trawą, jednak nie zawsze mamy możliwość założenia trawnika z prawdziwego zdarzenia. Właściciele balkonów lub niewielkich tarasów z pewnością docenią takie rozwiązanie, będące świetną alternatywą dla zimnych kafelków lub betonu. Za pomocą sztucznej trawy możemy stworzyć sobie namiastkę niewielkiego trawnika do miłego spędzania wolnego czasu latem. Znakomicie sprawdzi się również w domach z dziećmi jako miejsce do zabawy w cieplejsze dni. Nie zawsze mamy możliwość wybrać się na spacer do parku czy nawet na podwórko. Zarówno starsze, jak i młodsze dzieci docenią taką odmianę w codziennej zabawie. To także pomoc dla alergików – nie każde dziecko może przebywać bez problemów na trawie naturalnej z powodu ryzyka wystąpienia podrażnienia skóry. Sztuczna trawa jest rozwiązaniem estetycznym i jednocześnie wygodnym w użytkowaniu. W ten sposób możemy także udekorować nasz taras lub balkon bez obaw o ewentualne zabrudzenia czy zniszczenia.

W jaki sposób dbać o sztuczną trawę? Raz na jakiś czas dobrze jest ją polać wodą w celu wyczyszczenia oraz odkurzyć – nie różni się specjalnie od wykładzin spotykanych w domach. Przed zakupem sprawdźmy jej parametry oraz miękkość – modele z dłuższymi „źdźbłami” będą bardziej miękkie i podobne do trawy naturalnej.

Powrót

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay