Dywan sznurkowy - charakterystyka, wytrzymałość i utrzymanie w czystości
7 września 2021

Dywan sznurkowy - charakterystyka, wytrzymałość i utrzymanie w czystości

Dywan z sizalu, który bardzo często określa się także jako dywan sznurkowy to propozycja, która w ostatnich latach wybierana jest przez wiele osób. Nie ma w tym nic dziwnego – szczególnie, że element ten stanowi idealne rozwiązanie zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i tych urządzonych w stylu klasycznym. To, co bez wątpienia wyróżnia go na tle innych dywanów to sposób jego tkania — na płasko. Dzięki temu wszelkie problemy związane z jego codzienną pielęgnacją sprowadzone są do minimum. Dlatego też dywaniki sznurkowe często wybiera się jako dodatek do kuchni.

Dywan sznurkowy - czym się charakteryzuje i dlaczego warto go wybrać?

Urządzając wnętrze domu lub mieszkania pod uwagę bierze się szereg różnych aspektów. Uwzględnia się między innymi styl wnętrza, do którego zaliczają się zarówno meble, kolory ścian, jak i dodatki. W tej kwestii konieczne jest również uwzględnienie dywanów, które obecnie dostępne są w różnych wariantach, jeżeli chodzi o ich wykonanie, kolorystykę, kształt czy nawet sam rozmiar.

Dywan z sizalu to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jakie gości w wielu domach i mieszkaniach. Główną zaletą tego typu wyposażenia jest tkanie na płasko, gdzie wątek jest przeplatany z osnową. Sposób wykonania przypomina tradycyjne tkaniny. Dywaniki sznurkowe nie mają zatem zbędnych i wystających elementów, które nadawałyby im dodatkowej puszystości. Nie jest to oczywiście wadą, a przez wielu uważane jest wręcz za zaletę.

Czy dywaniki sznurkowe są wytrzymałe?

Dywan sznurkowy, kuchenny czy do salonu ma jedną szczególną zaletę — jest niezwykle wytrzymały. Zawdzięcza to przede wszystkim zastosowaniu bardzo ciasnego splotu, dzięki któremu tkanina jest zwarta i nie ma tendencji do zwijania się. Ściśle przylegające ze sobą sploty odznaczają się również niskim poziomem elastyczności, a to przekłada się na komfort użytkowania. Dywany sznurkowe wykonywane w ten sposób nie rozciągają się, ani nie odkształcają.

Dywany sznurkowe do kuchni - co z utrzymaniem czystości?

Dywan sznurkowy kuchenny niektórym osobom wydaje się nieodpowiednim wyborem, głównie ze względu na zabrudzenia, jakie towarzyszą temu pomieszczeniu. Dywany tkane na płasko to natomiast niewątpliwie jedne z najlepszych produktów, które wygrywają ze wszystkimi innymi modelami jak np. dywany z długim włosiem. Te trudno utrzymać w idealnej czystości, szczególnie kiedy rozleje się na nie kawę, czy dziecko upuści swój posiłek. Dywan z sizalu pod tym względem jest całkowitym przeciwieństwem. Wystarczy strzepać z niego okruszki, a usunięcie innych zabrudzeń wymaga zwykle jedynie przemycia powierzchni letnią wodą z mydłem.

Dywan sznurkowy, a pochłanianie kurzu - jak to wygląda?

Główną zaletą, którą ma dywan sznurkowy to fakt, że w jego przypadku nie ma ryzyka gromadzenia i odkładania się kurzu oraz brudu, co jest sporym problemem w przypadku dywanów Shaggy. Brak runa sprawia, że nie ma także ryzyka rozwoju roztoczy. Dywaniki sznurkowe są zatem idealnym rozwiązaniem dla wszystkich alergików.

Brak gromadzenia się kurzu oraz łatwość utrzymania w czystości są także szczególnie istotne w sytuacji, kiedy w domu są małe dzieci. Często bawią się one na podłodze z wykorzystaniem różnych mat edukacyjnych. Dywan sznurkowy jest dla nich bezpieczny. Podczas zabawy nie wdychają one zanieczyszczeń, nawet dotykając go buzią, co może zdarzyć się podczas codziennych psot.

Czy dywany sznurkowe do kuchni są ciężkie?

Dywan sznurkowy kuchenny to rozwiązanie znacznie lżejsze od tradycyjnych produktów, które najczęściej spotyka się w salonach - dywany wełniane z krótkim i długim włosiem. Co to oznacza dla właściciela? W praktyce umożliwia to przede wszystkim wygodne podniesienie produktu samodzielnie oraz strzepanie z niego resztek zawsze wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Dywan sznurkowy - idealna izolacja akustyczna i termiczna

Sporo osób może uważać, że stosunkowo cienki dywan sznurkowy nie będzie spełniał jednej z głównych funkcji, jaką jest izolacja akustyczna oraz termiczna. Nic podobnego! Dywany sznurkowe takie jak np. BLACK 20311 SILVER również w tych aspektach osiągają świetne wyniki. Dzięki solidnemu i zwartemu splotowi idealnie amortyzują uderzenia, a tym samym pochłaniają dźwięki.

Chociaż ten rodzaj dywanów nie ma bogatego i gęstego runa czy zdobionych motywów dekoracyjnych, to stanowi idealny wybór do każdego domu i mieszkania. Dywany sznurkowe - szare, czy ze wzorami, to idealny dodatek do wnętrza. Sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również w kuchni, pokoju dziecięcym czy w przedpokoju.

Powrót

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay