DYWANY W NIETYPOWYM KSZTAŁCIE ?
17 marca 2021

DYWANY W NIETYPOWYM KSZTAŁCIE ?

Kwadratowe , czemu nie :) Zdajemy sobie sprawę, że nie każdemu pasuje standardowy dywan w prostokącie, dlatego w Naszej ofercie znajdą Państwo również dywany w nieco innym kształcie.

Kolekcja Square - czyli dywany w kwadracie 

https://dywanychemex.pl/produkty?szukaj=square
 

Klasyczny, prostokątny dywan tak popularny na całym świecie, to zapewne zasługa kształtu większości pomieszczeń znanych od początku budownictwa. Poza tym od zarania dziejów dywany tkane były ręcznie na krosnach, a prostokąt był łatwy do wykonania. Dopiero pojawienie się nowoczesnych maszyn i rozwiązań pozwoliło na tworzenie dywanów w bardziej „ekstrawaganckich” kształtach.

Jednym z rzadziej spotykanych w naszych domach jest dywan kwadratowy. Wielu wydaje się, że to forma niepasująca do polskich wnętrz, zbyt równa, zbyt idealna i źle komponująca się z prostokątnymi stołami i podłużnymi kanapami. W dalszej części postaramy się Państwa przekonać, że każdy kształt dywanu jest pięknyi można go dobrać do wielu wnętrz, uzyskując spektakularne efekty.

W sklepie internetowym DYWANY CHEMEXmożna znaleźć kolekcję Square, w której znajdują się dywany wyłącznie kwadratowe (squarez j. angielskiego oznacza kwadrat). Te piękne dywany w jednolitych kolorach, są dostępne w trzech rozmiarach: o boku długości 1,2 m, 1,6 m i 2 m, co pozwala na ich dobranie do pomieszczeń o różnych wielkościach. 

By zwiększyć możliwości dopasowania tych nietypowych dywanów do wnętrz urządzonych w różnych stylach, w kolekcji Square znajdą Państwo dywany jedynie w wersji monochromatycznej, zarówno w jasnych, jak i ciemnych kolorach. Dość gęste runo o długości 40 mm pozwala zakwalifikować tę kolekcję do dywanów typuShaggy, które charakteryzują się wyjątkową miękkością dodającą przytulności.

Do jakiego typu wnętrz i wystroju będzie pasować kwadratowy dywan? Z pewnością nie nadaje się do wnętrz o identycznym kształcie, starajmy się unikać takiego powtórzenia, które szybciej przywiedzie na myśl obraz z kalejdoskopu, niż dobrze urządzony pokój. 

Kwadratowy dywan będzie wspaniałym dodatkiem do salonów prostokątnych i owalnych.Jeśli na jego środku postawimy okrągły stolik, powstanie idealna harmonia podkreślająca różne kształty poszczególnych elementów. Taki dywan to również idealny dodatek aranżacyjny do pokoju dziecięcego. Dobrze sprawdzi się też na podłodze przy kominku. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru prostokątnego odpowiednika wspomnianego modelu kwadratowego, dzięki czemu w jednym większym pomieszczeniu możemy położyć i dywan kwadratowy, i prostokątny, uzyskując ciekawy efekt. 

Powrót

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay