Dywan Dziecięcy
5 czerwca 2018

Dywan Dziecięcy

Dywan w pokoju dzieci

Dziecięce królestwo dobrze wyścielone.

 

Pokój dziecka to cały jego świat – w nim uczy się, bawi i regeneruje siły. Tak ważna przestrzeń powinna być więc zarówno przyjazna, jak i bezpieczna. Najwięcej znosi podłoga, na którą mały człowiek upuszcza zabawki i jedzenie, wylewa napoje, po której nieustannie biega, turla się, skacze, a nawet rysuje! Co ochroni podłogę przez codziennym pokazem dziecięcej kreatywności? Odpowiedź brzmi – dywan!

 

Tupot małych stóp.

 

Choć dziecięca aktywność i związany z nią hałas to dla rodziców codzienność, sąsiedzi, w szczególności ci z dołu, mają prawo być innego zdania. Mając na względzie ich komfort życia, warto zawczasu wyłożyć podłogę odpowiedniej grubości dywanem, który skutecznie wytłumi wszystkie dźwięki... nawet ten, który towarzyszy rozsypującym się wieży z drewnianych klocków.

 

Pójdę boso!

 

Podłoga to nie tylko miejsce zabawy, lecz także stawiania pierwszych kroków. Na dobrze dobranym dywanie dużo łatwiej i przyjemniej jest stąpać, praktycznie nie sposób się poślizgnąć, a ewentualne upadki są dużo lepiej zamortyzowane. Co więcej, można sobie pozwolić na przyjemność chodzenia boso, bo dywan jest dużo cieplejszy niż parkiet, panele czy płytki.

 

Przewróciło się? Niech leży!

 

Kubek wymsknął się z małej rączki? Kanapka spadła jak na złość posmarowaną dżemem stroną w dół? Nowoczesne dywany, szczególnie te do dziecięcych pokoi, są odporne na szkody mechaniczne, lecz także zabrudzenia, łatwo się je czyści, dzięki czemu zachowują estetyczny wygląd na długie lata. Może się okazać, że jedynym powodem wymiany dywanu będzie nie jego zużycie, a… zmiana preferencji dorastającej pociechy!

 

Kolorowe sny.

 

Jak wiadomo, dzieci, szczególnie w pierwszym roku życia, potrzebują barwnej stymulacji. Warto wiedzieć, że czerwony pobudza kreatywność, żółty poprawia nastroj, niebieski sprzyja marzeniom, zielony uspokaja, a pomarańczowy zachęca do zabawy. Dywany do pokoju dziecięcego dostępne są w wielu odpornych na blaknięcie kolorach i wzorach, wśród których są zwierzęta, wyspa skarbów, podwodny świat, kolorowe ulice, po których można jeździć samochodzikami, czy boisko piłarskie, na którym zabawki lub lalki rozegrają niejeden ważny mecz.

 

Raz, dwa, trzy… wybierz Ty!

 

Pamiętaj, że najczęstszy kontakt z dywanem będzie miało Twoje dziecko, dlatego świetnym pomysłem jest… spytać je o zdanie! Najlepiej odwiedzić sklep internetowy i przeanalizować dostępne wzory siedząc wygodnie na kanapie, nie ruszając się z domu. Wspólny zakup dywanu do pokoju dziecka to świetna lekcja decyzyjności, okazja by wzmocnić rodzinną więź i wspaniała zabawa!

 

Powrót

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay