Zalety wykładzin ?
14 listopada 2017

Zalety wykładzin ?

Jakie są Zalety Wykładzin !

Kiedy planujemy remont pokoju czy całego mieszkania, zwykle rozważamy także zmianę wyposażenia. Nie zawsze jest to zakup pełnego kompletu nowych mebli, częściej podejmujemy decyzję o zakupie poszczególnych sprzętów lub akcesoriów. Decyzja o zmianie dywanu może wiązać się również w wymianą klasycznego dywanu na wykładzinę. Jakie są jej zalety i dlaczego warto zdecydować się na nią w swoim mieszkaniu?

Przede wszystkim wykładzina znacząco zwiększy nasz komfort mieszkania. W końcu cała podłoga pokryta będzie miękką i wygodną powierzchnią, na której z pewnością nie poślizgniemy się podczas przenoszenia herbaty czy w drodze z talerzem do stołu. Zwolennikami wykładzin są nie tylko dorośli, ale również dzieci – w końcu jest to dla nich świetna przestrzeń do zabawy. Również właściciele psów i kotów docenią przede wszystkim ciszę, która zastąpi odgłos pazurków na parkiecie; czworonożnym przyjaciołom ułatwi natomiast poruszanie się po domu bez rozjeżdżających się łap.

Obecnie dostępnych jest wiele modeli wykładzin wykonanych z wielu materiałów. Najbardziej cenione są zwłaszcza wykładziny wełniane, bowiem nie tylko spełniają funkcje estetyczne, ale również zatrzymują ciepło. Ma to niebagatelne znaczenie szczególnie w domach, w których każda strata ciepła wiąże się z dodatkowymi kosztami ogrzewania. Decydując się na wykładzinę mamy możliwość oszczędzania części paliwa grzewczego, a ciepło i przytulność sprawi, że zimy nie będą wcale takie straszne. Zimno ciągnące od podłogi jest z jednej strony nieprzyjemne, z drugiej zaś może być nawet przyczyną przeziębień i spadku odporności. Nikt z nas nie lubi przecież uczucia chłodu w okolicy stóp, prawda?


W przypadku mieszkań w blokach wykładziny są równie ważne – to świetny sposób na stłumienie dźwięków. Szczególnie wykładziny wysokie i gęsto tkane bardzo dobrze izolują, więc nie musimy się martwić ani dźwiękiem stukających szpilek czy obcasów, ani dynamiczną zabawą dzieci. Ważnym aspektem jest także ochrona podłoża przed zniszczeniem oraz jej trwałość i zabezpieczenie. Przedmioty upadające na wykładzinę mają większą szansę na przetrwanie niż te, które spotkały się z kafelkami czy drewnem.

Wykładziny posiadają obecnie tak bogatą paletę barw i wzorów, że każdy bez problemu znajdzie ulubiony motyw czy kolorystykę. Bez problemu możemy zdecydować się na wykładzinę zarówno w jednym pokoju, jak i w całym mieszkaniu. Jasne barwy świetnie sprawdzą się w sypialni, nieco ciemniejsze odcienie będą praktycznym rozwiązaniem w salonie. Ponadto warto zainwestować w kolorową wykładzinę do pokoju dziecięcego – to świetna przestrzeń do zabawy, która dodatkowo rozwija wyobraźnię! Nowoczesne wykładziny wykonane są z materiałów odpornych na ścieranie i brudzenie, bardzo łatwo usunąć z nich również poważniejsze zabrudzenia. Jednocześnie te wykonane z naturalnych materiałów posiadają właściwości antystatyczne i bez problemu możemy czyścić je bez pomocy specjalistycznych firm. Warto zainwestować w dobrą wykładzinę, która zastąpi swoją funkcjonalnością dywany, a jednocześnie będzie lepszym cenowo rozwiązaniem.

Powrót