Czy dywan może być inwestycją?
14 listopada 2017

Czy dywan może być inwestycją?

Dziś odpowiemy na krótkie pytanie 

Tani czy droższy? Ten dylemat nigdy nie straci na aktualności. Często stajemy przede tego typu wyborem i zastanawiamy się, na jaki dywan powinniśmy się zdecydować. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto zapoznać się z możliwościami wyboru.


Przede wszystkim zastanówmy się, czy taki dywan rzeczywiście jest nam potrzebny, a jeśli tak, to do czego. Czy chcemy zrobić wrażenie na gościach, a może potrzebujemy elementu wyposażenia do wykończenia salonu? A może szukamy po prostu wygodnego i trwałego dywanu do salonu na długie lata? Dopasujmy zakup do naszych potrzeb, bowiem nie zawsze drożej oznacza lepiej – często cena idzie w parze z jakością, jeśli jednak drogi dywan okaże się nietrafionym zakupem możemy mieć problemy z jego sprzedaniem po atrakcyjnej cenie.


Powinniśmy sprawdzić także wcześniej, czy dany dywan będzie dla nas najodpowiedniejszy pod względem zdrowotnym – dotyczy to przede wszystkim dywanów wełnianych. Ze względu na materiał, z którego są one wykonane mogą wywoływać reakcje alergiczne u małych dzieci, szczególnie tych, które spędzają na nim większość czasu. Dlatego w przypadku małych dzieci i niemowląt polecane są dywany bawełniane lub z tkanin sztucznych.


Dopiero gdy jesteśmy przekonani do zakupu droższego dywanu warto zapoznać się z ofertą sklepów. Ostrożnie należy podchodzić szczególnie do wyjątkowo tanich ofert – czasami lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na nieco wyższą cenę, ale jednocześnie i gwarancję, że zakupiony przez nas dywan będzie najwyższej jakości. Dlatego warto zapoznać się z ofertą sprawdzonych sklepów stacjonarnych lub internetowych, zamiast decydować się na zakupy poprzez aukcje internetowe. Dywany ręcznie tkane oferowane w profesjonalnych salonach charakteryzują się nie tylko pięknem wykonania, ale również parametrami. Nierzadko wybór takiego unikalnego dywanu wymaga zapoznania się nie tylko z panującymi trendami, ale również z materiałami dotyczącymi powstawania i właściwości dywanów, by zdobyć wiedzę konieczną do przemyślanego zakupu.

Odpowiednio traktowany dywan będzie z nami przez długie lata, dlatego zastanówmy się poważnie nad wyborem wzoru i koloru. Jeśli dopiero urządzamy salon i mamy w planach zakup nowych mebli możemy dopasować do nich wzór naszego dywanu. W ten sposób całość będzie tworzyła spójną kompozycję. Jeśli nie mamy jeszcze upatrzonego wymarzonego wzoru, warto odwiedzić salon i zapoznać się z panującymi obecnie trendami oraz wzornictwem. Pozwoli to na zestawienie ze sobą naszych oczekiwań i rzeczywistości. Świetnym rozwiązaniem są również katalogi produktów na stronach internetowych. Szeroki wybór i możliwość dopasowania koloru pozwalają na wypróbowanie rozmaitych rozwiązań bez konieczności wizyty w sklepie. Zamówienie przez Internet to także wygoda dla wszystkich osób bez możliwości osobistego przewozu dywanu ze sklepu – w ten sposób zyskujemy bowiem dostawę dywanu pod same drzwi naszego domu; nie musimy się również martwić o ewentualne zniszczenia w trakcie transportu. Wymarzony dywan odpowiednio pielęgnowany będzie nam towarzyszył nawet kilkanaście lat.

Powrót

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay