Jak wybrać dywan do salonu?
14 listopada 2017

Jak wybrać dywan do salonu?

Sprawdź na co zwracać uwagę przy zakupie dywanu do Salonu !

Pięknie urządzony salon to marzenie wielu osób. Staramy się urządzić go wedle własnego upodobania i z uwzględnieniem potrzeb, ale jednocześnie stylowo i z klasą. Jeżeli wchodząc do pokoju mamy wrażenie, że czegoś w nim brakuje i czujemy, że brakuje mimo wszystko przytulności, powinniśmy zainwestować w dobry dywan do salonu.

Od czego powinniśmy zacząć poszukiwania? Przede wszystkim od zastanowienia się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Czy dywan ma pełnić funkcję reprezentacyjną i stanowić ozdobę salonu? A może chcemy swobodnie z niego korzystać podczas ćwiczeń czy zabawy z dziećmi? Czy chcemy zyskać dużą miękką przestrzeń, czy też raczej wolimy zająć tylko część miejsca w okolicy kanapy? Mając w głowie wizję odpowiedniego dywanu możemy przystąpić do poszukiwań. Z jednej strony ważna jest bowiem funkcjonalność, z drugiej – odpowiedni wygląd i dopasowanie do reszty wystroju pomieszczenia.

Wbrew pozorom dywan ma znaczącą rolę w przypadku aranżowania wnętrz. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swój rozmiar – zwykle decydujemy się na duże dywany zajmujące znaczną część podłogi w salonie; chcąc nie chcąc będzie on zatem elementem dość widocznym. Warto mieć na uwadze, że dywan może przyciągać uwagę i odwracać ją od reszty wystroju, co może być zarówno pożądane, jak i niepotrzebne. Dlatego oceńmy najpierw stan naszego salonu i mebli znajdujących się w nim. Dobrze jest również przeanalizować, czy wystrój jest zachowany w jakimś konkretnym stylu, czy też część mebli pochodzi z zupełnie innego zestawu.

 

Duży i wzorzysty dywan świetnie sprawdzi się przede wszystkim w większych pomieszczeniach – w przypadku niewielkich i zastawionych saloników może bowiem przytłaczać i przyciągać wzrok, a jednocześnie mała przestrzeń nie pozwoli na dokładne wyeksponowanie wzoru. W przypadku ciemniejszych salonów najlepszym rozwiązaniem będzie natomiast dywan jasny, w neutralnych kolorach. Taki sam rodzaj polecany wówczas, gdy urządzamy pokój, w którym znajduje się już reszta mebli. Jeśli nie planujemy wymiany całości wyposażenia starajmy się dobrać zatem dywan do reszty mebli, kanapy i foteli. Możemy to zrobić na zasadzie kontrastów bądź wzajemnego dopasowania – ważne przede wszystkim, by dywan tworzył spójną całość z pozostałym wyposażeniem, a nie odcinał się od niego wyraźnie.

 

Kolejną ważną kwestią są praktyczne aspektywy wyboru. Coraz więcej osób decyduje się na połączenie salonu z kuchnią. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku mniejszych mieszkań, w których część kuchenna jest oddzielona od salonu stołem lub szafkami i pełni rolę aneksu. W tym wypadku dywan będzie prezentował się pięknie w części salonowej, ale musimy brać również pod uwagę ryzyko związane z bliskim sąsiedztwem kuchni. Najlepszym wyborem będzie wówczas nieco mniejszy dywan, który obejmie swoim zasięgiem podłogę w salonie, nie będzie natomiast sięgał do aneksu kuchennego. Warto zwrócić także uwagę na wiek i możliwości domowników: piękny biały dywan z pewnością robi wrażenie, jednak w przypadku gdy dzieci dalej uwielbiają bawić się na podłodze bądź jednym z domowników jest pies powinniśmy zastanowić się nad wygodą tego rozwiązania.

Powrót

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay